e-commerce

W czasach, gdy praktycznie każda osoba ma dostęp do internetu, sprzedaż w sklepach internetowych zdaje się mieć ogromny potencjał. Coraz więcej osób decyduje się na zakup ubrań i butów przez internet. Jakie e-commerce niesie ze sobą zalety, a jakie zagrożenia? Warto przyjrzeć się statystykom za zeszły rok, aby zrozumieć obecny trend. Zaś świadomość bezpiecznych zakupów pomoże nam w dokonaniu właściwych wyborów konsumenckich.

Rosnąca popularność e-commerce

Z rokiem na rok liczba użytkowników sklepów internetowych szybko rośnie. Dotyczy to zwłaszcza młodego pokolenia, które od dzieciństwa miało do czynienia z komputerem i internetem. Statystyki za rok 2018, potwierdzają to. Badanie przeprowadzone przez SW Research jednoznacznie pokazuje, że połowa Polaków kupuje online przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu. Zaś 16% społeczeństwa dokonuje zamówień raz na tydzień. Według danych demograficznych osoby w wieku 18-24 kupują znacznie częściej aniżeli osoby w okolicach 30 roku życia oraz starsze. Szacuje się, że 98% młodych Polaków wykonało zakupy w internecie w przeciągu 6-miesięcy. Daje to ogromne możliwości dla sklepów, które prowadzą swoją działalność online.

Zalety e-commerce

Polacy w sklepach internetowych najczęściej kupują odzież oraz dodatki. Nie ma w tym nic dziwnego. Niejednokrotnie platformy do zakupów online wydają się najbardziej pewne oraz tańsze w porównaniu do sklepów stacjonarnych. Ponadto dzięki e-commerce mamy większy dostęp do aktualnej kolekcji i zamówienia konkretnego rozmiar, czy też do kolorów. Dotyczy to nie tylko ubrań, ale także butów. Sklepy online zapewniają nam ogromny wybór. Są one częstym wyborem dla osób, które szukają najnowszych, modnych modeli. W przypadku niezadowolenia, albo niedopasowania rozmiaru, konsument ma zawsze prawo do zwrotu w przeciągu 14 dni od daty otrzymania zamówienia.

Bezpieczeństwo oraz zaufanie

Sklepy internetowe zapewniają nie tylko szeroki wybór asortymentu, ale także przedstawiają jasno zdefiniowane zasady zwrotu oraz wymiany. Daje to poczucie bezpieczeństwa i zwiększa zaufania. Coraz więcej konsumentów jest świadoma swoich praw i sprawdza ważne informacje. Dzięki temu e-commerce jest bezpiecznym i pewnym miejscem do robienia zakupów.

Kupowanie przez internet zdaje się być przyszłością dla wielu tradycyjnych sklepów. Warto odkryć możliwości, jakie daje e-commerce dla konsumenta, a także dla przedsiębiorcy. Dzięki niemu bez problemu skompletujemy swoją garderobę o najnowsze ubrania oraz obuwie. Podążanie za modą jeszcze nigdy nie było tak proste i przystępne.

fot.: pexels.com