oxfordy

Buty oxfordy to nie tylko elegancki, ale także oryginalny wybór dla wielu odważnych kobiet. Są one świetną alternatywą dla szpilek i z powiedzeniem można je założyć zarówno do pracy, jak i na spotkanie z przyjaciółmi. Czym się o charakteryzują oraz jak je połączyć z codziennym ubiorem?

Jak odróżnić oxfordy od innych półbutów?

Oxfordy nie są zwykłymi butami. To obuwie z prawdziwym rodowodem, które cieszy się uznaniem wśród miłośników klasyki. Swoje pochodzenie zawdzięczają najpewniej studentom Oxfordu. Zaczęli oni powszechnie nosić wygodne buty za kostką, dzięki czemu mogli czuć się swobodniej na uczelni. Niektórzy uważają jednak, że historia oxfordów jest związana z zamkiem Balmoral w Szkocji. I co prawda, do dzisiaj niektóre modele tych butów zapinanych na guziki nazywamy właśnie balmoral boots.

Oprócz swojego rodowodu, który sięga pierwszej połowy XIX wieku, buty te wyróżniają się znacznie od innych półbutów. Wartym uwagi jest przede wszystkim ich wygląd. Mają one przede wszystkim zamkniętą przyszwę. Pod jej spodem są natomiast dwie części ze sznurowadłami. To, co jeszcze wyróżnia ten model to także smukłość. Oxfordy bardzo dobrze przylegają do stopy i zachowują swój elegancki wygląd. Ponadto posiadają powierzchnię, wzbogaconą o niski obcas, który zapewnia wygodę na każdym kroku.

Oxfordy na każdą okazję?

Oxfordy są obuwiem, który na pierwszy rzut oka narzuca formalny, biurowy wygląd. I jak najbardziej, połączenie tego rodzaju obuwia z cygaretkami, czy damskim garniturem jest strzałem w dziesiątkę! Oxfordami możemy zastąpić niewygodne szpilki, a przy tym zachować nienaganny, ale i kobiecy wygląd.

Nie warto jednak ograniczać oxfordów wyłącznie do biura. W końcu jest to obuwie, które z łatwością możemy dopasować także do innych stylizacji, również tych mniej formalnych. Oxfordy będą równie dobrze wyglądały w połączeniu ze zwykłymi jeansami.

Dla bardziej odważnych kobiet polecamy także połączenie półbutów z sukienkami. To coraz częściej spotykany trend. Można się na niego zdecydować, jeżeli nasza sukienka jest zbliżona kolorystycznie do butów oraz nie jest zbyt obcisła. Najlepiej zdecydować się także na dopasowane rajstopy.

Oxfordy to z całą pewnością obuwie, którego nie może zabraknąć w naszych stylizacjach. Zdadzą one swój egzamin zarówno jesienią, jak i latem, kiedy nie ma dużych upałów za oknem. Oxfordy są uwielbiane przez kobiety ceniące oryginalne obuwie, które podkreśla ich charakter. Jeżeli jesteś więc zmęczona ciągłym noszeniem szpilek do pracy, oxfordy są dla Ciebie rozwiązaniem!

fot. pixabay.com