niezbędne akcesoria do makijażu

Wykonanie dobrego makijażu wymaga nie tylko umiejętności oraz wiedzy, ale także odpowiednich akcesoriów. Drogerie oferują nam cały szereg pędzli i innych przyborów. Które z nich są nam jednak niezbędne, a jakie możemy odrzucić?

Wybór odpowiedniego pędzla

Jakość i wygląd naszego makijażu zależy nie tylko od dobrych kosmetyków, ale również od użytych akcesoriów. Nakładanie podkładu, czy korektora za pomocą dłoni może wydawać się najprostsze. Jednakże ta metoda niesie ze sobą ryzyko zrobienia smug i niedokładnego rozprowadzenia produktu. Użycie pędzla bądź beauty blendera jest więc najlepszym pomysłem. Co więcej, jest ono o wiele bardziej estetyczne i higieniczne. Przed nałożeniem podkładu warto zwilżyć delikatnie pędzel czy gąbkę i nałożyć dwie cienkie warstwy kosmetyku na twarz i szyję. Dzięki temu zapewnimy najlepsze krycie i unikniemy efekty maski. Dobrze, aby pędzel miał szeroką średnicę i naturalne włosie. Po użyciu wszystkie przybory należy dokładnie umyć. W tym celu wystarczy zwykłe mydło i woda bądź też przeznaczony do tego drogeryjny specyfik.

Ile pędzli potrzebujesz?

Skoro pędzle są niezbędne do prawidłowego makijażu, ile ich tak naprawdę potrzebujemy? Okazuje się, że kupowanie całych, drogich zestawów jest całkowicie niepotrzebne. Nasz komplet powinien odpowiadać ilości posiadanych kosmetyków. Nie warto więc inwestować w pędzle do konturowania, jeżeli nie zamierzamy używać bronzera. W przypadku makijażu oczu potrzebujemy:

– pędzla do nakładania cieni

– pędzla do blendowania

– pędzla kulkowego do dolnej powieki

Pędzle skośne można zastosować zaś do podkreślenia brwi za pomocą pigmentu. W innym razie możemy postawić na tradycyjną kredkę. Jeśli nasz makijaż oczu nie jest bardzo skomplikowany i nie wymaga nałożenia wielu produktów, możemy wykonać go za pomocą trzech pędzli. Cienie foliowe najlepiej zaś nakładać palcem.

Baza pod makijaż

Dzięki bazie nasz makijaż pozostanie nienaruszony przez długi czas. Pozwoli ona napowstrzymanie świecenia się skóry. Jeżeli więc mamy problemy z sebum możemy kupić dedykowany krem z apteki lub drogeryjną bazę. W innym przypadku warto skupić się na dobrym nawilżeniu. Produkt nie być zbyt gęsty i nie powinien długo się wchłaniać. Dobrze jest też użyć osobnego kremu pod oczy, aby powstrzymać oznaki starzenia. Jako bazę pod cienie możemy z powodzeniem zastosować niezastygający korektor pod oczy. Dzięki temu produkt nie będzie się osypywać i tracić koloru.

Wykonanie makijażu nie musi być trudne i nie wymaga całych kompletów pędzli. Dlatego też w naszej kosmetyczce z powodzeniem może być tylko 5 akcesoriów, które całkowicie nam wystarczą. Podobnie jak w przypadku kosmetyków, warto postawić na sprawdzone i dobre marki.

fot. unsplash.com