sztyblety

Sztyblety, czyli płaskie botki, przez lata były używane do konnej jazdy. Dzisiaj są niezastąpionym, wygodnym obuwiem jesiennym. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami otrzymamy wymarzoną stylizację na każdą okazję.

Jak komponować sztyblety ze spodniami?

Jedną z najlepszych kombinacji są spodnie sięgające do kostek. Dzięki temu podkreślimy długie nogi i będziemy wyglądać bardzo kobieco. Kolejną polecaną stylizacją są uniwersalne spodnie, takie jak rurki. Dają one dużo możliwości do eksperymentowania z obuwiem. Zawsze będziemy wyglądać przy nich bardzo dobrze.

Warto także zastanowić się nad męskimi akcentami. Od wielu lat bardzo modne jest łączenie sztybletów z damskimi spodniami od garnituru. W połączeniu z koszulą i jesiennym płaszczem osiągniemy klasyczny look, z którym z powodzeniem możemy wybrać do pracy. Zamieniając zaś spodnie garniturowe na jeansowe wciąż możemy wyglądać elegancko nawet w trakcie casualowych wyjść.

Niskie botki, takie jak sztyblety mogą sprawiać problem, kiedy chcemy je połączyć ze spodniami typu dzwon. Doradcy modowi odradzają noszenie spodni z opuszczoną, bardzo szeroką nogawką. Jeżeli już decydujemy się na takie połączenie, warto podwinąć spodnie, najlepiej kilka razy, aby uniknąć zsunięcia się w ciągu dnia. Nie należy również wkładać spodni do środka obuwia. Będzie to nie tylko nieestetycznie wyglądało, ale także materiał się pogniecie.

Dziewczęce, romantyczne stylizacje

Buty takie jak sztyblety możemy z powodzeniem łączyć ze spódnicami, jak i sukienkami. Pozwolą one na stworzenie romantycznego stylu boho. Dla najlepszego efektu można dobrać jasną sukienkę typu maxi i kapelusz. Buty, jak i reszta dodatków, powinna być utrzymana w ciemnej kolorystyce. Można także zastanowić się nad zamszowym motywem. Kurtka z frędzlami z tego materiału będzie świetnie komponować się z zamszowymi sztybletami. Dzięki temu uzyskamy odważny i ciekawy look, który nada się na wyjście z przyjaciółmi, czy też na festiwal muzyczny.

Drugim sposobem jest założenie rozkloszowanej spódnicy. Całość można uzupełnić o krótką kurtkę albo i nawet dłuższy, jesienny płaszcz. Taka stylizacja jest bardzo uniwersalna i wygodna. Można ją wybrać na wyjście na uczelnię, do pracy, czy też do kina i na spacer. Na pewno znajdzie swoje miłośniczki, które wybierają jesienne, oversizowe stylizacje.

Dzięki odpowiedniemu obuwiu i dodatkom można pokochać jesień, a także zimę. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami spódnic, czy też eleganckich spodni – sztyblety odnajdą swoje miejsce przy każdej okazji.

fot.: pixabay.com