botki

Dzisiejsza zima staje się coraz łagodniejsza. Dlatego temu mamy więcej możliwość w doborze stylizacji. Botki to trafny wybór dla kobiet, ceniących sobie zarówno wygląd, jak i wygodę. Na jaki model warto się jednak zdecydować?

Wybór odpowiedniego obcasa

To, czy będziemy czuły komfortowo w botkach, zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od tego, jaki obcas wybierzemy. Producenci oferują zarówno obuwie na płaskiej powierzchni, jak i na niższym czy wyższym słupku. Przy wyborze warto kierować się naszym gustem oraz tym, gdzie planujemy zakładać nasze nowe botki.

Szukając obuwia, które będzie nam towarzyszyło na krótkich dystansach do pracy, czy na uczelnię możemy trochę zaszaleć. W naszym zasięgu mogą być botki nawet na najwyższym słupku. Jednak kiedy planujemy dłuższe spacery, dobrze mieć pod ręką obuwie o płaskiej podeszwie. Sprawdzi się ono także w czasie złej pogody, kiedy ulice staną się śliskie.

Jeśli jednak bardzo nam zależy na obcasie, nie warto z niego rezygnować. Zawsze można pójść na kompromis. Botki na szerokim słupku zapewnią nam stabilizacje oraz wygodę w każdych warunkach pogodowych.

Botki zamszowe czy skórzane?

Obuwie zamszowe zdobyło serca wielu kobiet. Buty wykonane z tego materiału to świetne rozwiązania na suchą jesień oraz zimę. Sprawdzą się przy wielu okazjach, gdzie chcemy podkreślić elegancki wygląd. Trzeba jednak pamiętać, że nie należy ich moczyć.

Warto więc posiadać drugą parę wykonaną z prawdziwej skóry, która będzie nieprzemakalna. Najwyższą jakość zapewni bez wątpienia skóra cielęca. Tego rodzaju botki można nosić przy każdej pogodzie, nie martwiąc się o warunki pogodowe.

Nie zapominajmy także o materiale, który będzie je wyścielał. To od tego zależy, czy będziemy marznąć przy niższych temperaturach. Wybierając botki na srogą zimę, nie może w nich zabraknąć dodatkowego ocieplenia. Najwyższy komfort zapewni nam skóra owcza.

Zimowe botki, które mają się sprawdzić przy niższych temperatur, powinny także posiadać grubszą podeszwę. Dobrze też, aby wystawała ona delikatnie poza nosek obuwia.

Na szczęście dzisiejsze zimy są coraz łagodniejsze. Dlatego standardowe wyścielenie botków powinno zdać egzamin w miejskich warunkach. Natomiast po ocieplane modele można sięgnąć, wybierając się w chłodniejsze tereny.

Kto powiedział, że moda zimą musi być nudna? Botki sięgające do kostek będą dopełniać nasze zimowe stylizację, jak i zapewnią komfort w trakcie zimnych dni. Warto zaopatrzyć się w co najmniej dwie pary takiego obuwia. Dzięki temu zawsze znajdziemy rozwiązanie nawet przy dużych zmianach pogody.

fot.: pexels.com